Субота, 27.04.2024, 04:04
Вітаю Вас Гість | RSS

Шилівський ЗЗСО І-ІІІ ст ім. Григорія і Григора Тютюнників

Категорії розділу
Наше опитування
Яке ваше ставлення до дистанційного навчання?
Всього відповідей: 23
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Життя школи

Головна » Статті » Мої статті

«Щоб зачерпнути пригоршню натхнення»: Візит акторів Українського Малого Драматичного Театру до Літературного музею братів Тютюнників

29 вересня 2017 року Шилівка зустрічала гостей із Києва. До рідного села братів Тютюнників у дводенне творче відрядження прибули актори Українського Малого Драматичного Театру Анна Топчій, Юрій Шульган, Максим Цедзінський, Лариса Шелоумова, Марія Моторна, Єлизавета Бакуліна та Максим Кущов.

У планах молодих, талановитих та амбітних митців – постановка кількох новел Григора Тютюнника, що ще не були екранізовані та не йшли на професійній сцені. Вже досконало вивчені тексти, підібрані актори за типажем, виготовляються костюми та декорації, але у роботі не вистачає родзинки, якоїсь невловимої краплини натхнення. Саме за нею кияни і приїхали до нас. Спершу вони потрапили до Літературного музею братів Тютюнників при Шилівській школі, де їх зустріли в.о. директора школи В.Г.Костирко та завідуюча музеєм З.А.Вербич.

Потім гості разом із М.І.Заставською вирушили пішохідним маршрутом «Шилівка: Вічна загадка любові». Цього дня встигли оглянути приміщення колишньої земської школи, у якій навчалися брати, місце над річкою, де стояла батьківська хата Тютюнників, рідний дім Григорія під високими ялинами. Пройшли стежками, що описані у романі «Вир» та у повісті «Коріння», на мосту через Грунь заспівали улюблену пісню старшого брата «Журавка». Поспілкувалися з шилівцями, адже цікавими для акторів була і місцева говірка, і ставлення мешканців до життя українського села у 60-70-ті роки ХХ століття, коли і були написані твори Григора Тютюнника.

Наступного дня було організовано кілька цікавих зустрічей. На прохання про бесіду відгукнулися люди, що особисто знали Григора: А.М.Назіпова та Л.С.Педик, які поділилися спогадами про письменника, показали рідкісні світлини. Алла Михайлівна також заспівала улюблену пісню молодшого Тютюнника «Зозуля» в тому варіанті, що його виконував лише Григір.

Оскільки акторів цікавили місцеві самодіяльні музиканти, ми завітали у гості до аматора сцени, учасника гурту «Тальяночка» С.С.Даценка. Сергій Степанович влаштував для киян справжній майстер-клас гри на гармоні.

Потім ми продовжили похід маршрутом «Шилівка: Вічна загадка любові». Свої таємниці гостям відкрили улюблене місце відпочинку Тютюнників на півострові між озерами, «татова» сосна, хата матері Григора, його улюблені місця для риболовлі, берег Груні з холодною м’ятою.

Найприємнішими стали слова митців про те, що Шилівка і шилівці зуміли подарувати їм натхнення. Брати Тютюнники та герої їх творів ніби ожили, стали об’ємними та яскравими. Щира подяка небайдужим членам місцевої громади, які цьому сприяли. Творча група Українського Малого Драматичного Театру сподівається на успішну прем’єру вистави «Холодна м’ята», що відбудеться 21-22жовтня, і запрошує на це дійство всіх бажаючих.

Учасник творчої майстерні

по розробці літературно-краєзнавчого маршруту

«Григорій та Григір Тютюнники: Стежками життя та творчості»

М.І.Заставська

 

Категорія: Мої статті | Додав: School (01.10.2017)
Переглядів: 270 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz