Вівторок, 19.03.2024, 07:06
Вітаю Вас Гість | RSS

Шилівський ЗЗСО І-ІІІ ст ім. Григорія і Григора Тютюнників

Наше опитування
Яке ваше ставлення до дистанційного навчання?
Всього відповідей: 23
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дошка оголошень

 До уваги учнів, батьків, учителів!
 
 Здорове харчування -  шлях до успіху
 
 
Рекомендуємо переглянути 
 
 
Увага!
Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського інформує про проведення дослідження «Удосконалення механізмів публічного управління системою неперервної освіти в умовах інноваційного розвитку суспільства», мета якого – покращення якості освіти в контексті системи неперервної освіти. Опитування проводиться для визначення рівня задоволення соціуму якістю освіти у 8-11 класах на території України.
Запрошуємо  батьків, педагогічних працівників, представників об’єднаних територіальних громад до участі в анкетуванні  Анкета представлена у google-формі за посиланням:
 
 
 
 
 
Вітаємо першокласників 2021-2022 навчального року!
Наказ №2 від 03.06.21.
 
До 1 класу  Шилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Григорія і Григора Тютюнників Зіньківської міської ради Полтавської області 
 зараховані:
1. Вербич Олександр Іванович
2. Гусар Владислав Іванович
3. Ємельянов Ігор Олексійович
4. Жук Павло Віталійович
5. Коваленко Поліна Євгеніївна 
6. Орлянкіна Вероніка Анатоліївна
7. Школьний Володимир Анатолійович
8. Явтушенко Захар Віталійович 
 
 
 
 
 
До уваги учнів випускних класів.  Куди піти навчатися робітничих професій
 
 
 
 

 

ЗВІТ

про результати громадського обговорення

щодо присвоєння Шилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Зіньківської районної ради Полтавської області
імені Григорія і Григора Тютюнників

 

З метою вшанування пам’яті братів Григорія і Григора Тютюнників, які народилися у селі Шилівка, навчалися у Шилівській школі,  зробили значний вклад у розвиток української літератури, обидва нагороджені Державною премією імені Т.Г.Шевченка (у 2020 році буде відзначатися 100 років з дня народження Григорія Тютюнника, а у 2021 – 90 років з дня народження Григора Тютюнника),  відповідно  до  Закону  України №4865–VI від 24.05.2012 р. «Про присвоєння юридичним особам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 р. №989 «Про затвердження порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» було проведено громадське обговорення питання щодо присвоєння Шилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів
імені Григорія і Григора Тютюнників.

  Організатором проведення громадського обговорення виступила адміністрація школи, яка своїм рішенням від 22.05.2019 р. визначила термін проведення громадського обговорення з 07 червня до 08 серпня 2019 року.

           Громадське обговорення відбувалось у таких формах:

- загальношкільні батьківські збори;

- спільне засідання педагогічної ради, ради школи та піклувальної ради;

- сесії Шилівської сільської ради;

- зустрічі випускників минулих років;

- засідання за круглим столом .

В обговоренні цього питання взяли участь  небайдужі жителі села, фізичні та юридичні особи. Представлені відповідні документи. Під час обговорення була висловлена єдина пропозиція: підтримати ініціативу адміністрації школи щодо присвоєння імені Григорія і Григора Тютюнників Шилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Жодних зауважень чи альтернативних пропозицій щодо присвоєння Шилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені Григорія і Григора Тютюнників від учасників громадського обговорення не надходило.

Таким чином, передбачена Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» та постановою Кабінету Міністрів від 24.10.2012 р. № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» процедура організатором громадського обговорення витримана.

 

Відповідальна за проведення

громадського обговорення,

заступник директора школи

з навчально- виховної роботи Вербич З.А.

 

 

 

 

 

Про присвоєння школі імені Григорія та Григора Тютюнників

Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» (№4865 – VI від 24.05.2012) передбачено процедуру присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій. Згідно ст. 6 вказаного Закону необхідно подати узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення. Постановою Кабінету Міністрів України №989 від 24 жовтня 2012 року «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» затверджено порядок проведення громадського обговорення. У зв’язку з цим, подаємо відповідну інформацію на сайті.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення громадського обговорення

щодо присвоєння імені Григорія і Григора Тютюнників
Шилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

Зіньківської районної ради Полтавської області

 

1. Найменування організатора громадського обговорення – адміністрація Шилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Зіньківської районної ради Полтавської області

 
2. Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи – Шилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Зіньківської районної ради Полтавської області.

3. Ім'я фізичної особи, що пропонується присвоїти юридичній особі:  Григорій і Григір Тютюнники.

Обґрунтування пропозиції

Брати Григорій і Григір Тютюнники народилися у селі Шилівка, навчалися у Шилівській школі,  зробили значний вклад у розвиток української літератури, обидва нагороджені Державною премією імені Т.Г.Шевченка. У 2020 році буде відзначатися 100 років з дня народження Григорія Тютюнника, а у 2021 – 90 років з дня народження Григора Тютюнника.

         Григорій Михайлович Тютюнник народився 23 квітня 1920 року в селі Шилівка Зіньківського району. Навчався у Шилівській семирічці та у Зіньківській середній школі.

З 1938 р. — студент Харківського університету, навчання в якому перервала війна.

  Добровольцем пішов на фронт, двічі його тяжко поранено, двічі тікав з полону, брав участь у діях партизанських загонів на території Кіровоградщини та Чехословаччини.

  З війни Григорій Тютюнник повернувся тяжко хворим: один з осколків був у його тілі біля серця. У тяжкому стані він закінчує університет і віддається вчительській роботі, працював співробітником львівського журналу «Жовтень», вів активну й напружену літературну діяльність. Творчий доробок митця складає збірка оповідань «Зоряні межі» (1950), повість «Хмарка сонця не заступить» (1957). Уже після смерті письменника світ побачив його збірку поезій воєнного часу «Журавлині ключі», яку опубліковано 1963 року.

         Роман Григорія Тютюнника «Вир» посідає особливе місце як у творчості прозаїка, так і в історії українського письменства. Його поява стала справжньою подією в літературному житті, засвідчила поступове, але неухильне одужання й відродження національної словесності після того удару, якого завдали їй десятиліття сталінського фізичного та ідеологічного терору.

         Тютюнникові вдалося створити широке епічне полотно, густо населене різноманітними персонажами, в межах якого порушувались як гостроактуальні, так і вічні проблеми людського буття. Автор відмовився від утверджуваної десятиліттями практики схематизованого, одноплощинного зображення людини, натомість показав своїх героїв насамперед індивідуально неповторними особистостями.

         Помер Григорій Тютюнник 29 серпня 1961 року у Львові. Поховано на Личаківському цвинтарі.

Роман «Вир» - вершина його літературної творчості. За нього Г.М.Тютюнник посмертно удостоєний Державної премії України імені Т.Г.Шевченка у 1963 році.

 

Григір Михайлович Тютюнник народився в родині селян — Тютюнника Михайла Васильовича і Тютюнник (до заміжжя Сивокінь) Ганни Михайлівни, які працювали в колгоспі.

         1937 року його батька з політичних мотивів заарештували й пустили по сибірських степах органи НКВС (у 1957 році Михайла Васильовича було реабілітовано посмертно).

         Після того, як батька забрали у в'язницю, письменника до себе на Донбас взяв батьків брат Филимон Васильович Тютюнник, що мешкав у смт Щотове Луганської області. Він і його дружина Наталя Іванівна Рябовецька вчили й виховували малого Григора.

         Важкі умови дитинства стали основою багатьох тем та сюжетів майбутніх творів. На формування світосприймання вплинули рання втрата батька, життя вдалині від матері, завдані війною моральні й матеріальні втрати тощо.

         У 1938 р. дядько зі своєю дружиною віддали Григора до школи в український перший клас, який нараховував сім учнів, а тому через деякий час був розформований, і хлопця перевели в російськомовний клас. З того часу і до 1962 року, як зазначав сам Тютюнник, він розмовляв, писав листи (іноді оповідання) винятково російською мовою.

         У 1946 році після закінчення п'ятого класу пішов у Зіньківське ремісниче училище № 7, де одержав спеціальність слюсаря. Закінчивши його, працював на Харківському заводі ім. Малишева, але захворів, повернувся до Шилівки. У 1951 р. Тютюнник пішов до армії, служив  радистом на Далекому Сході. Після демобілізації закінчив вечірню школу, працював токарем у вагонному депо.

         У 1957–1962 pp. майбутній письменник навчався в Харківському університеті на філологічному факультеті. Саме тут він захопився літературною працею і самоосвітою.

         Після служби вперше пробує писати (російською мовою). Значний вплив на формування його літературних смаків, на ставлення до літературної праці справив його старший брат — письменник Григорій Тютюнник.

         Першу новелу «В сумерки» написав російською мовою і за підписом «Григорий Тютюнник-Ташанский» надрукував її в журналі «Крестьянка» у 1961 р. Після смерті старшого брата Григорія Тютюнника переклав свої «Сумерки» українською мовою і з того часу писав лише нею.

         Після закінчення Харківського університету (1962) Григір Тютюнник учителював у вечірній школі на Донбасі у містечку Артемівську. В 1963 р. Григір Тютюнник переїхав до Києва, працював у редакції газети «Літературна Україна», публікує в ній кілька нарисів на різні теми та перші опов

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz