Субота, 27.04.2024, 05:13
Вітаю Вас Гість | RSS

Шилівський ЗЗСО І-ІІІ ст ім. Григорія і Григора Тютюнників

Категорії розділу
Наше опитування
Яке ваше ставлення до дистанційного навчання?
Всього відповідей: 23
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Життя школи

Головна » Статті » Мої статті

Семінар

14 квітня 2016 р. група освітян Зіньківського району відвідала промисловий центр Полтавщини Комсомольськ – чарівне місто на березі Дніпра. Семінар був організований керівником методоб’єднання вчителів трудового навчання Миколою Петровичем Москвичем з метою відвідання виробничих підприємств Полтавської області, ознайомлення з технологічними процесами по здобуванню руди та обробці текстильних матеріалів і підвищення професіоналізму педагогів. Оскільки поїздка припала на канікулярний час, то взяти участь у ній змогли три вчителі нашої школи: Демченко Н.Г., Заставська М.І. та Старостенко Н.В.

Комсомольськ вітав нас прекрасною погодою, квітучими садами і гостинністю своїх мешканців. Спершу ми прибули до Об’єднаного музею міста і ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», завідувач якого Микола Павлович Стахів провів для нас змістовну і цікаву екскурсію. У залах музею ми познайомилися з короткою, але дуже багатою історією створення Комсомольська і одного з найуспішніших промислових підприємств України – ПГЗК, з природою цього мальовничого наддніпрянського краю, з людьми, що його прославили. До уваги відвідувачів представлені мінералогічна, археологічна, палеонтологічна колекція, відділ етнографії, виставка світлин. Ми захоплювалися велетенською моделлю літаючого ящера юрського періоду птеранодона,  мали змогу приміряти лицарські обладунки.

Під час відвідання найновішої експозиції музею, присвяченої воїнам-учасникам АТО, ми схилили голови перед пам’яттю п’ятьох комсомольчан, що загинули на Сході; оглянули обладнання, яке постачає ПГЗК землякам-захисникам України, багато фотографій, прапорів з автографами вдячних вояків; познайомилися з волонтеркою, яка розповіла про технологію виготовлення «сухого борщу» – концентрату для приготування страви в польових умовах.

Найбільше зацікавив нас відділ, що розповідав про повний цикл добування і переробки руди. Там розміщені як справжні прилади, так і точні зменшені копії спецтехніки, а також вражаюча панорама кар’єру.

Потім Микола Павлович провів екскурсію на промисловий майданчик ПГЗК та на трикотажну фабрику «Фламінго». Ми побачили всі цикли виготовлення одягу: роботу дизайнерів, закрійників, художників, вишивальниць, кравчинь; маркування та упаковування готової продукції. Нас познайомили з роботою сучасних станків з комп’ютерним управлінням.

Незабутньою стала тематична екскурсія містом. Комсомольськ, заснований у 1960 році, за 56 років з наметового поселення перетворився на великий промисловий центр. Приваблюють його храми, оригінальні пам’ятники, але найбільше вражає те, що на камені і піску комсомольчани звели справжнє  місто-сад: ошатні алеї, парки, барвисті квітники прикрашають його вулиці.

М.П.Москвич та М.П.Стахів подбали також про культурний відпочинок. Цікавою була подорож до с.Келеберда. З набережної ми помилувалися панорамою Комсомольська та ПГЗК, відвідали Спасо-Преображенську церкву, пам’ятник воїнам, що загинули у 1943 р. при форсуванні Дніпра і оглянули скульптурну групу, яка з’явилася тут з нагоди 200-ліття з дня народження М.В.Гоголя. Оскільки це село, перша згадка про яке датується 1646 роком, має багату козацьку історію, то й не дивно, що з крутого берега на Дніпро задивився Тарас Бульба, відлитий у бронзі. Поруч стоїть напоготові гармата з ядрами і чекає на свого господаря кінь.

Родзинкою нашої подорожі стала прогулянка на яхті «Фаворит», капітан якої, багаторазовий призер і переможець змагань з вітрильного спорту на кубок Івана Сірка Микола Іванович Ляшенко, провіз нас водами Дніпродзержинського водосховища, показав острови та Меморіал Слави на одному з них, розповів про історію форсування Дніпра у 1943 р., вчив керувати вітрилами.

Цікаво, творчо і романтично пройшов семінар учителів у м.Комсомольськ. Він став не лише сходинкою у підвищенні професійного рівня, що поглибив наші знання з технології виробництва, географії, геології та історії рідного краю, але й яскравою сторінкою життя, приємним спогадом, що надихає на творчість. Стаття про семінар була надрукована на шпальтах районної газети «Голос Зіньківщини» від 29.04.2016 р.

 

М.І.Заставська, керівник шкільного МО класних керівників

 

Місто над Дніпром

 

Де піщаний берег пестять хвилі чисті,

Де в Дніпро впадають сині води Псла,

Постає красиве і величне місто,

Що його завзята юнь колись звела.

 

    Ще піввіку тому на пісках сипучих

    Тут були намети цих будівників,

    А вже нині в парках і садах квітучих

    Комсомольськ здійнявся – місто гірників.

 

Б’ється промислове серце Полтавщини

Тут, у Комсомольську, де Дніпро-ріка.

І про нього світом добра слава лине:

Якість і надійність – це ПГЗК.

 

    Тут трудящі люди, їм хвала і шана;

    Хай біда це славне місто обмине.

    Над Дніпром озветься чайка вранці-рано,

    За вітрилом білим вдалечінь майне.

 

Марина Заставська

 

Категорія: Мої статті | Додав: School (15.04.2016)
Переглядів: 276 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz