Четвер, 25.04.2024, 17:50
Вітаю Вас Гість | RSS

Шилівський ЗЗСО І-ІІІ ст ім. Григорія і Григора Тютюнників

Категорії розділу
Наше опитування
Яке ваше ставлення до дистанційного навчання?
Всього відповідей: 23
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Життя школи

Головна » Статті » Мої статті

Тренінг

        З 21 по 23 квітня 2016 р. Полтавська обласна організація Національної спілки письменників України в рамках проекту «Літературно-краєзнавчі маршрути “Земляки”» провела тренінг «Сучасні методи роботи в сфері культури. Технології розвитку партнерства у сфері культури – шлях до об’єднання громади». В його роботі взяли участь представники трьох районів, в т.ч. вчителі із Зіньківшини: М.І.Заставська (Шилівська школа), Л.В.Гавриш та С.І.Бершак (Зіньківська спеціалізована школа №2). Заняття проводилися у Полтавському  краєзнавчому музеї. Досвідом роботи ділилися письменники, режисери, працівники музеїв, Полтавської обласної бібліотеки ім. І.П.Котляревського, Полтавського педагогічного університету та Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Одним із найвидатніших українських письменників ХХ століття по праву вважається наш земляк Григір Тютюнник. На шилівській землі з’явився на світ і його старший брат Г.М.Тютюнник. Обидва літератори були удостоєні Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка. Їх життя і творчість варті того, щоб про них знало і пам’ятало якомога більше людей. Вже багато років у Шилівській школі працює музей братів Тютюнників. Участь у проекті має на меті як модернізацію приміщення та оновлення експозиції, так і впровадження сучасних форм і методів роботи у музеї.

 Першого дня проект «Сучасні методи у музейній справі на Полтавщині» учасникам тренінгу презентувала Олена Гаран. Особливу увагу присутніх на важливість вшанування пам’яті братів Тютюнників  звернув О.І.Неживий, який подарував музею Шилівської школи свою нову книгу з циклу «Славетні імена Полтавщини» - посібник для вчителів «Уклін рідній землі полтавській». Після цього ми відвідали літературно-меморіальний музей В.Г.Короленка, де на практиці познайомилися із сучасними методами роботи.

Спочатку ми стали гостями свята кизилу, що було організоване викладачами та студентами біологічного факультету Полтавського педагогічного університету.

Потім у будинку, де жила сім’я Короленка, нас привітала працівник музею у ролі доньки Володимира Галактіоновича. Дуже приємно, що ця екскурсія була не формальною, а теплою і по-справжньому родинною.

Наступного дня ми говорили про стратегії розвитку літературно-краєзнавчих маршрутів. Досвідом роботи поділилася завідувачка кафедри української літератури Полтавського педагогічного університету В.А.Мелешко. З практичними аспектами методу «Розмовне кафе» познайомила О.Гаран. На каву завітав поет, прозаїк, перекладач і публіцист, керівник літературної студії «Полтавські джерела» Сергій Осока.

23 квітня голова Полтавського осередку Національної спілки письменників України Наталія Трикаш розповіла про історію заснування і розвитку «Музею Ангелів», що став яскравим прикладом реалізації культурної ініціативи громади: за 5 місяців існування він налічує близько 1000 експонатів. Цікавою була зустріч із режисером і драматургом Іриною Гарець, яка запропонувала використовувати документальну драму як спосіб популяризації літературної спадщини.

Насамкінець учасники тренінгу створювали проекти розвитку музеїв.

Додому поверталися окрилені, сповнені нових ідей, планів і сподівань.

М.І.Заставська, керівник шкільного МО класних керівників

Категорія: Мої статті | Додав: School (25.04.2016)
Переглядів: 291 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz